پرتال استانداری چهارمحال و بختیاری
استاندار چهارمحال و بختياري:

رسانه ها درباره پيشگيري از مواد مخدر فرهنگسازي کنند

کد خبر: 31298 تاریخ انتشار: 1397/10/16
نمایش: 615
اخبار
استاندار چهارمحال وبختياري بر فعال شدن رسانه هاي استان در حوزه پيشگيري و فرهنگسازي در خصوص مبارزه با مواد مخدر تاکيد کرد و گفت : اجتماعي شدن پيشگيري از اعتياد نيازمند فرهنگسازي است.
اقبال عباسي روز يکشنبه در هفتمين جلسه شوراي مبارزه با مواد مخدر استان افزود: رسانه هاي گروهي با نشان دادن وضعيت زندگي و معيشت مردم در مناطق آلوده به مواد مخدر استان و همچنين آسيب هاي اجتماعي آن، جوانان و خانواده ها را با اين آسيب اجتماعي مواد مخدر آشنا کنند.

وي گفت : شفاف سازي معضلات و آسيب هاي بعد از ابتلا به مواد مخدر براي جوانان و جامعه يک اولويت است چرا اعتياد يک بيماري است که به همه لايه هاي جامعه نفوذ مي کند و بايد همه دستگاه ها متولي در حوزه پيشگيري و مقابله با اين آسيب همکاري و هماهنگي داشته باشند.

استاندار چهارمحال وبختياري گفت: ايجاد امنيت براي مردم ساکن در اين مناطق و ناامني براي اخلالگران و سوداگران از برنامه هاي مهم متوليان نظم و امنيت در استان است.

وي به ديدار ميداني مسوولان از يکي از مناطق شهرکرد اشاره کرد و گفت : رفع مشکلات بهداشتي ، فرهنگي و همچنين فاضلاب بايد از سوي دستگاه هاي اجرايي تسريع شود.

عباسي به مسئولان و متوليان بهداشت، شهرداري، آب و فاضلاب و جهاد کشاورزي و منابع طبيعي استان تاکيد کرد در رفع مشکلات اين محله تا 3 ماه آينده تلاش کنند.

وي با بيان اينکه لازم است خانواده‌هاي ساکن در اين محله از سوي کميته امداد و بهزيستي مورد حمايت بيشتري قرار گيرند، بيان کرد: از طرفي بايد فضاهاي سبز اين منطقه در اختيار شهرداري قرار گيرد. 

وي راه اندازي مراکز فرهنگي، تفريحي و همچنين حصارکشي اراضي بدون مالک و صدور سند مالکيت براي ساختمان هاي يکي از مناطق را از راه هاي پيشگيري از گسترش اعتياد در اين منطقه و نفوذ به مناطق ديگر دانست.

افزودن دیدگاه