پرتال استانداری چهارمحال و بختیاری

90 درصد زيرساخت هاي چهارمحال و بختياري در نظام اسلامي ايجاد شد

کد خبر: 30601 تاریخ انتشار: 1397/06/05
نمایش: 381
اخبار
استاندار چهارمحال و بختياري با گراميداشت ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر و چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي گفت: 90 درصد از زير ساخت هاي اين استان در دوران انقلاب اسلامي ايران ساخته شده است.
استاندار چهارمحال و بختياري با گراميداشت ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر و چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي گفت: 90 درصد از زير ساخت هاي اين استان در طول انقلاب اسلامي ايران ساخته شده است.

اقبال عباسي شامگاه دوشنبه در آيين اختتاميه جشنواره توليدات صدا و سيماي مراکز استانها در منطقه گردشگري چغاخور افزود: اين زيرساخت ها در حالي در استان فراهم شد که 8 سال کشور در برابر تهاجم دشمن درگير دفاع از کيان کشور بود.

وي با بيان اينکه اين استان زماني 13درصد آب کشور را داشت افزود: اگر چه اين استان دچار خشکسالي شده است اما هنوز تامين کننده اب در بخشي کشور است.

عباسي با بيان ظرفيت هاي اين استان افزود : اين استان داراي 21 درصد توليدات بادام، 10 درصد شيرخشک نوزاد، 5 درصد قارچ خوراکي و 13 درصد ماهيان سردآبي کشور را به خود اختصاص داده است.

استاندار چهارمحال و بختياري با اشاره به خدمات دولت در طول عمر انقلاب اسلامي به مردم اين استان تصريح کرد: طي پنج سال اخير 76 هزار ميليارد ريال سرمايه گذاري در اين استان انجام گرفته است.

استاندار چهارمحال و بختياري گفت: در طول 5 سال دولت تدبير و اميد، افزون بر 2 هزار و 9 طرح در اين استان به بهره برداري رسيده و براي اجراي اين تعداد طرح در استان 35 هزار ميليارد ريال در بخش دولتي سرمايه گذاري و هزينه شده است.

وي تصريح کرد: در طول 5 سال گذشته 317 طرح با سرمايه گذاري 30 هزار ميليارد ريال از سوي بخش خصوصي به بهره برداري رسيده است.

به گفته وي، طي اين مدت بيش از 60 هزار ميليارد ريال در حوزه هاي مختلف سرمايه گذاري شده که اين ميزان تنها يک هشتم خدمات نظام اسلامي در اين استان است.

استاندار چهارمحال و بختياري افزود: در هفته دولت بيش از 240 طرح عمراني با افزون 2 هزار ميليارد ريال به بهره برداري مي رسد که از سوي بخش خصوصي نيز 57 طرح با سرمايه گذاري 290 ميليارد ريال مورد بهره برداري قرار مي گيرد.

به گفته وي، در طول 55 سال رژيم پهلوي که قيمت نفت 33 دلار با توليد روزانه 6ميليون بشکه و با جمعيت 30 ميليون نفر بود، اقدامات شاخصي در اين استان صورت نگرفت.

عباسي به وجود منطقه ويژه اقتصادي اشاره و تصريح کرد: منطقه اقتصادي در مرکز استان با 432 هکتار و 111 واحد کشاورزي، 44 واحد توليد در بخش سلولزي و 44 واحد صنايع تبديلي آماده سرمايه گذاري بخش خصوصي است.

 بيست و يکمين جشنواره توليدات مراکز استانهاي صدا و سيما از سوم تا پنجم شهريورماه در منطقه سياحتي چغاخور چهارمحال و بختياري برگزار شد.

افزودن دیدگاه